Open Category - Primary School Division
Group Rank Team Id Country Name Of Team Coach Students
primary 1 OP06 HK HKMLCPS-TeamA Kong Ka Chun ◆Yeung Ho Sum◆Peng Oi Lam◆Wong Ka Lo
primary 2 OP05 Malaysia SKTM PARTORS Mohd Zakuan bin Abdullah ◆Francis Peter Moissinac◆Thomas Lionel Moissinac◆Nadia Esham bt Esham
primary 3 OP17 Taiwan Fireman Lin Kuang Shan(林光珊) ◆Hung Chi Lun(洪啟倫)◆Jian Yi(簡義)
primary excellent OP02 Korea Lares Nam, Yijun ◆Choi, Haegyeom◆Han, Donghee◆An, Gunwoo
primary excellent OP19 Taiwan New York Ming-Ju Pan(潘銘儒) ◆Hsu, Hua(徐華)◆Kuan-Chun Lai(賴冠君)◆Kuan-Yu Lai(賴冠宇)
primary excellent OP01 korea  BlackHauk Lee, Jaemoon ◆Cho, Hangbum◆Baek, Jinsung
primary excellent OP20 Taiwan Turning upside down Shih-Chieh Liao(廖士傑) ◆Po-Ting Lin(林柏廷)◆Yi,Shi(易昕)◆Yi,Jiun(易昀)
primary excellent OP04 lorea Typhoon  Kim, Jihee  ◆Ko, Donghwan ◆Na, Seongjun 
primary excellent OP15 Thailand Nokorn Phuket Robot Sopon Prateep-Na-Talang ◆Pimnara Tinprabat◆Thamolwan Pim-Nga◆Thanakorn Sa-Ngiam
primary excellent OP08 Philippines GRACEANS WHIZHIDS Melanie Tizon ◆Paolo Carlo Calalang◆Genesis Toh◆Jenelle Dominique Gococo
primary excellent OP11 Thailand Srichai 1 Khomkrit Thitaboonnimit ◆Chawanwit Naksing◆Kitipum Kingphai◆Natchanon Poonchai
primary excellent OP18 Taiwan Fate Robot Chun-hou Chen(陳春后) ◆YEH,YU(葉語)◆Cheng-Yuan Sun(孫晟元)
Open Category - Junior High School Division
Group Rank Team Id Country Name Of Team Coach Students
Junior 1 OJ05 Philippines GRACEANS Melanie Tizon ◆Bryan Lao◆Alyssa Sheena Tan◆Mark Ian Tan
Junior 2 OJ03 Singapore Robopenguins Lim Beng Cheng ◆Lim Min◆Nam Jun Jie Derek◆Sim Wei Khang Jeremy
Junior 3 OJ10 Taiwan Yang Ming Rescues Juang Chih-Cheng(莊志誠) ◆Chuang Hao-Chin(莊昊宭)◆Tseng Ching-Shan(曾敬珊)
Junior excellent OJ01 korea Cok Choi, Incheol ◆Lee, Jaehyun◆Min, Soohong
Junior excellent OJ06 Thailand Saint Gabriel Team 1 Nuanlaor Toklom ◆Krit Pornpilailuck◆Piyawat Chinwatpaiboon◆Phat Narongkiatikhun
Junior excellent OJ04 Philippines BRAVEHEARTS Merlina J. Placino ◆Francisco Gabriel M. Nuñez◆Dann Joseph Garcia◆Allyster A. Endozo
Junior excellent OJ09 Taiwan SOS CHOU, KE-YU(周克宇) ◆LIN, JUSTIN KUO-ING(林國印)◆HUANG, YEN-HUNG(黃彥閎)◆TSAO, CHE-HSUAN(曹哲瑄)
Open Category - Senior High School Division
Group Rank Team Id Country Name Of Team Coach Students
Senior 1 OS05 Malaysia FUTURE TEKNOKRAT Awang Abdul Rahman bin Awang Redzuan ◆Ariff Faqri bin Buang◆Muhammad Zul Bahari bin Zainuddin◆Herman bin Khamis
Senior 2 OS02 Korea Robot Mania Lee. Jaemoon ◆Park, Jiwon◆Kim, Seungjune
Senior 3 OS09 Taiwan MIWF KAO, CHENG-DA(高振達) ◆MA, CHUN-PIN(馬郡嬪)◆LIU, ZHEN-WEI(劉鎮瑋)◆CHEN, SHIH-KANG(陳世剛)
Senior excellent OS08 Taiwan SHAO-LIN Yu - Wen Huang(黃郁文) ◆FENG,YU-LUN(馮于倫)◆PENG,CHI-HSUAN(彭紀軒)
Senior excellent OS03 Korea Winpience Nam, Yijun ◆Kim, Gunju◆Kwon, Hansong◆Kim, Junho
Senior excellent OS01 Korea Daidalos Park, Seonghwan ◆Do, Youngdong◆Bae, Jaeik◆Kim, Myunggyun
Senior excellent OS13 Sweden JunkYard Senior Elks Pelle Nordfors ◆Klas Löfstedt◆Jonas Ekskog◆Joakim Svensk