NRC 2005 NRC 2006 NRC 2007 NRC 2008 NRC 2009 NRC 2010 NRC 2011 NRC 2012 NRC 2013 NRC 2014
The 2015 National Robotics Competition



Briefing & Training :
No. State District Date Time Venue
1 JOHOR JOHOR BHARU / PASIR GUDANG 11 APRIL (SR) 8am - 5pm SK SRI TEBRAU, JOHOR BHARU
    JOHOR BHARU / PASIR GUDANG 12 APRIL (SM) 8am - 5pm SK SRI TEBRAU, JOHOR BHARU
    BATU PAHAT / SEGAMAT / MUAR / LEDANG 27 APRIL (SR) 8am - 5pm SEKOLAH TINGGI BATU PAHAT, BATU PAHAT
    BATU PAHAT / SEGAMAT / MUAR / LEDANG 28 APRIL (SM) 8am - 5pm SEKOLAH TINGGI BATU PAHAT, BATU PAHAT
    KULAI / KOTA TINGGI / MERSING / PONTIAN / KLUANG 13 MAY (SR) 8am - 5pm SMK BANDAR PUTRA , KULAI
    KULAI / KOTA TINGGI / MERSING / PONTIAN / KLUANG 14 MAY (SM) 8am - 5pm SMK BANDAR PUTRA, KULAI
2 KEDAH KULIM / BANDAR BARU 23 APRIL 8am - 5pm MRSM PDRM, KULIM
    BALING / SIK 25 APRIL 8am - 5pm SMK BONGOR, BALING
    KUALA MUDA / YAN 27 APRIL 8am - 5pm SMK IBRAHIM, SUNGAI PETANI
    KOTA SETAR 29 APRIL 8am - 5pm SM TEKNIK ALOR SETAR, ALOR SETAR
    KUBANG PASU 30 APRIL 8am - 5pm SM SULTAN ABDUL HALIM, JITRA
    PADANG TERAP / PENDANG 2 MAY 8am - 5pm SMK DATO SYED AHMAD, KUALA NERANG
    LANGKAWI 14 MAY 8am - 5pm MRSM LANGKAWI, LANGKAWI
3 PERAK BATANG PADANG / KINTA SELATAN 2 APRIL 8am - 5pm SMK SERI KAMPAR, KAMPAR
    KINTA UTARA 4 APRIL 8am - 5pm SK MARIAN CONVENT, IPOH
    HILIR PERAK / PERAK TENGAH / MANJUNG 7 APRIL 8am - 5pm SMKA SULTAN AZLAN SHAH, SERI ISKANDAR
    KUALA KANGSAR / LMS / KERIAN 9 APRIL 8am - 5pm KOLEJ MELAYU KUALA KANGSAR, KUALA KANGSAR
    HULU PERAK 11 APRIL 8am - 5pm SMK TUN SABAN, PENGKALAN HULU
4 PERLIS PERLIS 12 MAY 8am - 5pm TBC
5 PULAU PINANG SEBERANG PERAI UTARA 13 APRIL 8am - 5pm DEWAN SEMINAR, PPD SEBERANG PERAI UTARA
    SEBERANG PERAI TENGAH / SEBERANG PERAI SELATAN 15 APRIL (SR) 8am - 5pm SMK TINGGI BUKIT MERTAJAM, BUKIT MERTAJAM
    SEBERANG PERAI TENGAH / SEBERANG PERAI SELATAN 16 APRIL (SM) 8am - 5pm SMK TINGGI BUKIT MERTAJAM, BUKIT MERTAJAM
    BARAT DAYA / TIMUR LAUT 20 APRIL (SR) 8am - 5pm SMK AGAMA (P) AL-MASHOOR, PULAU PINANG
    BARAT DAYA / TIMUR LAUT 21 APRIL (SM) 8am - 5pm SMK AGAMA (P) AL-MASHOOR, PULAU PINANG
6 SARAWAK KUCHING / BAU / LUNDU 31 MARCH 8am - 5pm TBC
    PADAWAN / SAMARAHAN / SERIAN 2 APRIL 8am - 5pm TBC
    SARIKEI / MARADONG / BETONG 6 APRIL 8am - 5pm TBC
    SIBU / KAPIT / MATU 7 APRIL 8am - 5pm TBC
    MUKAH / SEBAUH / TATAU / BINTULU 9 APRIL 8am - 5pm TBC
    MIRI / SUBIS / BARAM 11 APRIL 8am - 5pm TBC
    LIMBANG / LAWAS 13 APRIL 8am - 5pm TBC
7 SELANGOR KUALA SELANGOR / SABAK BERNAM 31 MARCH 8am - 5pm SK PUNCAK ALAM 2, BANDAR PUNCAK ALAM
    PETALING PERDANA 14 APRIL 8am - 5pm SAM BESTARI, SUBANG JAYA
    KUALA LANGAT / KLANG 21 APRIL 8am - 5pm SMK TENGKU AMPUAN RAHIMAH, KLANG
    HULU LANGAT / SEPANG 23 APRIL 8am - 5pm KOLEJ VOKASIONAL SEPANG, DENGKIL
8 WP PUTRAJAYA WP PUTRAJAYA 9 APRIL 8am - 5pm SMK PUTRAJAYA PRESINT 8(1), PUTRAJAYA