District Competitions Result

  State Competitions Result

  Final Results

  WRO Final Results


District Competitions Result
Local Competitions Result -

District Competition Bangsar 
REGULAR CATEGORY (PRO) - PRIMARY SCHOOL (SUSTAINABLE TOURISM)

WINNER GOLD

School Name:
SJKC JALAN DAVIDSON, BANGSAR
Mentor:
--
Participant Names:




WINNER SILVER

School Name:
SJKC JALAN DAVIDSON, BANGSAR
Mentor:
--
Participant Names:




WINNER BRONZE

School Name:
SJKC JALAN DAVIDSON, BANGSAR
Mentor:
--
Participant Names:





REGULAR CATEGORY (PRO) - LOWER SECONDARY SCHOOL (CARBON NEUTRALITY)

WINNER GOLD

School Name:
SMK (L) METHODIST, BANGSAR
Mentor:
--
Participant Names:




WINNER SILVER

School Name:
SMK (L) METHODIST, BANGSAR
Mentor:
--
Participant Names:




WINNER BRONZE

School Name:
SMK (L) METHODIST, BANGSAR
Mentor:
--
Participant Names:





District Competition Pudu 
REGULAR CATEGORY (PRO) - PRIMARY SCHOOL (SUSTAINABLE TOURISM)

WINNER GOLD

School Name:
SJKC CHUNG KWOK, PUDU
Mentor:
--
Participant Names:




WINNER SILVER

School Name:
SJKC TAMAN CONNAUGHT, PUDU
Mentor:
--
Participant Names:




WINNER BRONZE

School Name:
SJKC TAMAN CONNAUGHT, PUDU
Mentor:
--
Participant Names:





REGULAR CATEGORY (PRO) - LOWER SECONDARY SCHOOL (CARBON NEUTRALITY)

WINNER GOLD

School Name:
SMK SERI BINTANG UTARA, PUDU
Mentor:
-
Participant Names:
- -
- -
- -

WINNER SILVER

School Name:
SMK SERI BINTANG UTARA, PUDU
Mentor:
-
Participant Names:
- -
- -
- -

WINNER BRONZE

School Name:
SMK COCHRANE, PUDU
Mentor:
-
Participant Names:
- -
- -
- -


District Competition Keramat 
REGULAR CATEGORY (PRO) - PRIMARY SCHOOL (SUSTAINABLE TOURISM)

WINNER GOLD

School Name:
SJKC NAN YIK 'LEE RUBBER', KERAMAT
Mentor:
--
Participant Names:




WINNER SILVER

School Name:
SJKC CHUNG HWA P, KERAMAT
Mentor:
--
Participant Names:




WINNER BRONZE

School Name:
SJKC NAN YIK 'LEE RUBBER', KERAMAT
Mentor:
--
Participant Names:





REGULAR CATEGORY (PRO) - LOWER SECONDARY SCHOOL (CARBON NEUTRALITY)

WINNER GOLD

School Name:
SMK TAMAN MELATI, KERAMAT
Mentor:
--
Participant Names:




WINNER SILVER

School Name:
SMK ST. JOHN, KERAMAT
Mentor:
--
Participant Names:




WINNER BRONZE

School Name:
SMK ST. JOHN, KERAMAT
Mentor:
--
Participant Names:





District Competition Sentul 
REGULAR CATEGORY (PRO) - PRIMARY SCHOOL (SUSTAINABLE TOURISM)

WINNER GOLD

School Name:
SJKC CHUNG KWOK, SENTUL
Mentor:
--
Participant Names:




WINNER SILVER

School Name:
SJKC MUN CHOONG, SENTUL
Mentor:
--
Participant Names:




WINNER BRONZE

School Name:
SJKC CHI MAN, SENTUL
Mentor:
--
Participant Names:





REGULAR CATEGORY (PRO) - LOWER SECONDARY SCHOOL (CARBON NEUTRALITY)

WINNER GOLD

School Name:
-
Mentor:
-
Participant Names:
- -
- -
- -

WINNER SILVER

School Name:
-
Mentor:
-
Participant Names:
- -
- -
- -

WINNER BRONZE

School Name:
-
Mentor:
-
Participant Names:
- -
- -
- -



NRC 2005 NRC 2006 NRC 2007 NRC 2008 NRC 2009 NRC 2010 NRC 2011 NRC 2012 NRC 2013 NRC 2014 NRC 2015 NRC 2016